Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki, Starachowickim Centrum Kultury, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zapraszają na IX Noce Teatralne.
20 września 2019 r. od godziny 19.00, hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Wystąpią:
19.15 – Eko Teatr „Hamlet w butelce” – Starachowice
20: 00 Teatr Panopticum „Buziaki” – Lublin
oraz
21.00 Artur Barciś Show
21 września o godzinie 10.00 w MDK w Starachowicach warsztaty aktorskie poprowadzi Artur Barciś
Hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, ulica Wielkopiecowa 1
Wstęp wolny
Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski, Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice.
Informacje:
1. „Hamlet w butelce” - Eko Teatr –Stowarzyszenie „Głowa do góry” i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach.
EkoTeatr to teatr doraźny, teatr który działa od września 2019 roku, w ramach projektu „Hamlet w butelce”. Młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę na problem ze wszechogarniającym i zalewającym nas zewsząd plastikiem. To głos młodych w bardzo ważnej sprawie! Projekt „Hamlet w butelce” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.
Etiuda: Hamlet w butelce
Biorą udział: Maria Daniszewska, Roksana Derlatka, Adrian Dwojak, Natalia Gębura, Julia Jagiełło, Klaudia Jędrzejczyk, Igor Kaczorowski, Leon Kaczorowski, Bartosz Kołacz, Dominika Kubik, Julia Łaszewicz, Dominik Telec, Bartosz Zaborski.
Reżyseria: zespołowa
Scenariusz: zespołowy
2. Spektakl „Buziaki” TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 34 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami, reżyserami i krytykami teatralnymi, współpracują z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych na prestiżowych konkursach i festiwalach. Powstało o nim kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane oraz emitowane przez TVP1. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w XX Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku, na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym sukcesem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”.
Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 10 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.
Spektakl „BUZIAKI”
„Czwórka dzieci podejmuje bunt przeciw dorosłym, którzy szykują im nieciekawą przyszłość. Strajk potrwa tak długo, aż rodzice nie zaczną działać i nie zmienią czarnej w ich oczach przyszłości. Wciągająca i nieco eksperymentalna opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, rodzicielstwie i miłości. Dotknięte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny.” Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu współczesnego szwajcarskiego dramaturga Camille Rebetez pt. „Strajk Buziaków” i tekstów własnych.
Scenariusz: praca zespołowa
Reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
Występują: Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska, Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski, Jakub Kondrat.
3. Artur Barciś Show
Artur Barciś – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser teatralny ale również autor felietonów i bajek dla dzieci. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w filmie pt. "Do krwi ostatniej". W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum i innymi warszawskimi scenami. Aktor wszechstronny, doskonały zarówno w dramatach jak i w rolach komediowych. Zagrał między innymi w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, filmie „Znachor”, ”Braciszek”, „Dwa księżyce”, „Ucieczka z Kina Wolność”, „Pułkownik Kwiatkowski”. Za swoje kreacje aktorskie nagradzany w kraju i za granicą. Telewizyjnej publiczności znany między innymi z roli Norka w popularnym serialu „Miodowe lata” czy świetnej postaci Arkadiusza Czerepacha w „Ranczu”.
Artur Barciś Show - solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest w mistrzowski sposób opatrzone wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show”, to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.
W ramach 9 Nocy teatralnych w sobotę 21 września o godzinie 10 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Gliniana 10 a) warsztaty aktorskie dla młodzieży poprowadzi Artur Barciś. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc. Chęć udziału w warsztatach prosimy zaanonsować w MDK – telefon 41 274 31 32.